Novinky
17.05.2013
Cyklistické trasy

Lukáš Bauer Tour a Jens Weissflog Tour

Tyto přeshraniční okruhy jsou určeny pro pěší turisty, cyklisty i běžkaře. Plynule navazují na republikové sítě tras po obou stranách hranice. Oba okruhy vycházejí z Božího Daru společně cestou Na Vraky a vracejí se cestou od hraničního přechodu Boží Dar.

Klínovecký okruh

Jedná se o nejnáročnější z božídarských okruhů jak z hlediska profilu, tak z hlediska povrchu cest. Oba okruhy se mohou na začátku zjednodušit jízdou po souběžné silniční komunikaci. Okruh nevede přes vrchol Klínovce, lze však na něj odbočit - 1 km.

 • Registrován KČT pod číslem 2005
 • Délka základního okruhu: 24 km
 • Délka zkráceného okruhu po "Pašerácké stezce": 18 km
 • Označení okruhu: zeleně
 • Obtížnost trasy: II. - IV.
 • Zajímavosti zkráceného okruhu:

  Převážná část trasy vede ve vyšší nadmořské výšce než 1000 m.n.m., vede kolem celého Klínovce a přináší nejhezčí pohledy na Krušné hory.

  Čas odpovídající dobrému sportovnímu výkonu:

  Muži 1 hod. 15 min
  Ženy 1 hod. 25 min

  Klínovecký okruh lze prodloužit spojením s Popovským okruhem. Navazují na sebe 2 km od Božího Daru "U klád". Délka Klínovecko-Popovského okruhu je celkem 52 km a dokonale prověří zdatnost cyklisty.

Popovský okruh

Patří k náročnějším okruhům, a to jak z hlediska profilu, tak z hlediska podkladu. Nejtěžší úseky lze bez problémů zvládnout chůzí.

 • Registrován KČT pod číslem 2005
 • Délka základního okruhu: 31,5 km
 • Okruh lze zkrátit na Mariánské, kde se může odbočit po asfaltové silnici přes Abertamskou křižovatku na Boží Dar. Délka zkráceného okruhu je 24 km.
 • Označení okruhu: zeleně
 • Obtížnost trasy: I.-IV.
 • Doporučené vybavení: horské kolo

Zajímavosti okruhu:

Okruh nabízí mnoho krásných vyhlídek. V Popově doporučujeme vyjít na 400 m vzdálenou vyhlídku Popovský kříž. Při cestě také minete 500 let starou lípu s obvodem kmene 10 m. Okruh se částečně shoduje s Naučnou stezkou Jáchymovské peklo, vedoucí po bývalých šachtách.

Popovský okruh navazuje na Klínovecký okruh "U klád" (značen zeleně) a na Centrální okruh za Špičákem(značen žlutě).

Čas odpovídající již dobrému sportovnímu výkonu:

Muži 1 hod. 27 minut
Ženy 1 hod. 42 minut


30.12.2012
SKIAREÁL KLÍNOVEC

Skiareál Klínovec je největší lyžařské středisko Krušných hor, s přepravní kapacitou 9 450 osob/hodinu. Nachází se pouze 120 km severozápadně od Prahy a leží v těsné blízkosti hranice s Německem a střediskem Oberwiesenthal. Tradičně nabízí po celou sezonu výtečné sněhové podmínky na 12 km sjezdových tratíobtížností, o rozloze 35 ha, které jsou z 80% zajištěny technickým sněhem.

Před nadcházející sezonou středisko prošlo výraznou modernizací a na lyžaře a snowboardisty čeká celá řada novinek. Již v loňské sezóně byla uvedena do provozu moderní čtyř sedačková lanovka CineStar Express s oranžovou krycí bublinou. V letošním roce ji následovala lanovka SUZUKI, která nahradila kotvu na sjezdovce Přemostěná. Jedná se o čtyř sedačkovou lanovku s pojízdným kobercem, která za hodinu přepraví až 2400 osob. Zároveň došlo k dalšímu posílení zasněžovacího systému.

I v letošním roce pokračuje úspěšná přeshraniční spolupráce s lyžařským areálem Oberwiesenthal. Tento Skiaregion Fichtelberg – Klínovec nabízí 27 km sjezdových tratí všech obtížností a to již od dvoudenních pernamentek.

Na Klínovci najdete 4 sedačkové lanovky a 6 lyžařských vleků. K dispozici je snowpark s mnoha skoky a překážkami a také 30 km upravovaných běžeckých tratí. Myslí i na nejmenší, které zabaví i pohlídají v dětském skiparku s vlekem zdarma. Rodiny uvítají širokou škálu rodinných jízdenek. Dalšími službami jsou lyžařské školy, půjčovny vybavení, restaurace a občerstvení a barové deštníky.

Samozřejmostí jsou parkoviště pro 900 vozů zdarma.


07.05.2012
TIP NA VÝLET - HORNÍ BLATNÁ

Rozhledna na Blatenském vrchu

Nejstarší stavbou na Blatenském vrchu je rozhledna, která pochází z roku 1913. Za svůj vznik vděčí Spolku pro zimní sporty, působícímu tehdy v nedalekém městečku Horní Blatná, jehož členové měli velké ambice přeměnit okolí na centrum turistiky a sportu. Požádali známého chebského architekta Karla Matusche o vypracování projektu hotelu s rozhlednou, spojujícího v sobě možnosti ubytování, stravování a vyhlídky do kraje. Stavba horské chaty s rozhlednou byla zahájena v létě roku 1912 a první návštěvníky uvítaly 5. července 1913, ještě před zahájením zimní sezóny. Při této příležitosti byla věž hotelu slavnostně pokřtěna jménem rakouské arcivévodkyně Zity. V poválečném období připadl objekt pohraničníkům. Ti jej zanechali v takovém stavu, že musela být chata zbourána a zůstala samotná rozhledna. O ní se již řadu let dobrovolně starají ochránci přírody, kteří mají na Blatenském vrchu také svojí chatu. Poblíž se nachází Vlčí jáma, Ledová jáma a Blatenský vodní příkop. Navštivte také skvělou restauraci FAUSTŮV DVŮR v Horní Blatné.


29.12.2011
10% sleva na vícedenní skipas ve Skiareálu NEKLID

Nově nabízíme našim hostům slevu 10% při nákupu skipasu na 3 a více dnů pro SKIAREÁL NEKLID.

Skipasy lze zakoupit na pokladnách Boží Dar - Za Prahou nebo přímo ve Skiareálu Neklid.


18.10.2011
Zajímavé odkazy

Skiareál Neklid

Skiareál Klínovec

Fichtelberg

LYŽAŘSKÉ A SNOWBOARDOVÉ ŠKOLY, PŮJČOVNY:

YettiSchool

JPK 


1 2 3
Novinky
Historie dobývání rud v Krušných horách

Krušnohorská hornická krajina je památkou světového dědictví UNESCO www.stolajohannes.cz/cs/ www.dulmauritius.cz/cs/ https://stola-zeme-zaslibena-mednik-med.webnode.cz/ www.bozidar.cz/cs/priroda/hornicka-krajina.htmlKontakty
Emailová adresa: zlaty.andel@seznam.cz Telefon: +420 777 083 304 Webové stránky: www.zlaty-andel.cz