Novinky
30.12.2012
SKIAREÁL KLÍNOVEC

Skiareál Klínovec je největší lyžařské středisko Krušných hor, s přepravní kapacitou 9 450 osob/hodinu. Nachází se pouze 120 km severozápadně od Prahy a leží v těsné blízkosti hranice s Německem a střediskem Oberwiesenthal. Tradičně nabízí po celou sezonu výtečné sněhové podmínky na 12 km sjezdových tratíobtížností, o rozloze 35 ha, které jsou z 80% zajištěny technickým sněhem.

Před nadcházející sezonou středisko prošlo výraznou modernizací a na lyžaře a snowboardisty čeká celá řada novinek. Již v loňské sezóně byla uvedena do provozu moderní čtyř sedačková lanovka CineStar Express s oranžovou krycí bublinou. V letošním roce ji následovala lanovka SUZUKI, která nahradila kotvu na sjezdovce Přemostěná. Jedná se o čtyř sedačkovou lanovku s pojízdným kobercem, která za hodinu přepraví až 2400 osob. Zároveň došlo k dalšímu posílení zasněžovacího systému.

I v letošním roce pokračuje úspěšná přeshraniční spolupráce s lyžařským areálem Oberwiesenthal. Tento Skiaregion Fichtelberg – Klínovec nabízí 27 km sjezdových tratí všech obtížností a to již od dvoudenních pernamentek.

Na Klínovci najdete 4 sedačkové lanovky a 6 lyžařských vleků. K dispozici je snowpark s mnoha skoky a překážkami a také 30 km upravovaných běžeckých tratí. Myslí i na nejmenší, které zabaví i pohlídají v dětském skiparku s vlekem zdarma. Rodiny uvítají širokou škálu rodinných jízdenek. Dalšími službami jsou lyžařské školy, půjčovny vybavení, restaurace a občerstvení a barové deštníky.

Samozřejmostí jsou parkoviště pro 900 vozů zdarma.


07.05.2012
TIP NA VÝLET - HORNÍ BLATNÁ

Rozhledna na Blatenském vrchu

Nejstarší stavbou na Blatenském vrchu je rozhledna, která pochází z roku 1913. Za svůj vznik vděčí Spolku pro zimní sporty, působícímu tehdy v nedalekém městečku Horní Blatná, jehož členové měli velké ambice přeměnit okolí na centrum turistiky a sportu. Požádali známého chebského architekta Karla Matusche o vypracování projektu hotelu s rozhlednou, spojujícího v sobě možnosti ubytování, stravování a vyhlídky do kraje. Stavba horské chaty s rozhlednou byla zahájena v létě roku 1912 a první návštěvníky uvítaly 5. července 1913, ještě před zahájením zimní sezóny. Při této příležitosti byla věž hotelu slavnostně pokřtěna jménem rakouské arcivévodkyně Zity. V poválečném období připadl objekt pohraničníkům. Ti jej zanechali v takovém stavu, že musela být chata zbourána a zůstala samotná rozhledna. O ní se již řadu let dobrovolně starají ochránci přírody, kteří mají na Blatenském vrchu také svojí chatu. Poblíž se nachází Vlčí jáma, Ledová jáma a Blatenský vodní příkop. Navštivte také skvělou restauraci FAUSTŮV DVŮR v Horní Blatné.


29.12.2011
10% sleva na vícedenní skipas ve Skiareálu NEKLID

Nově nabízíme našim hostům slevu 10% při nákupu skipasu na 3 a více dnů pro SKIAREÁL NEKLID.

Skipasy lze zakoupit na pokladnách Boží Dar - Za Prahou nebo přímo ve Skiareálu Neklid.


18.10.2011
Zajímavé odkazy

Skiareál Neklid

Skiareál Klínovec

Fichtelberg

LYŽAŘSKÉ A SNOWBOARDOVÉ ŠKOLY, PŮJČOVNY:

YettiSchool

JPK 


06.10.2011
Meeres Aquarium am Fichtelberg

V  červnu tohoto roku bylo otevřeno Meeres Aquarium am Fichtelberg  (podmořské akvárium) v německém Oberwiesenthalu - Vierenstraße 11a (Sportcentrum Fichtelberg), 09484 Kurort Oberwiesenthal

Vstupné: Dospělý - 6,- EUR, dítě - 3,50 EUR. Otevřeno denně od 10.00 - 18.00 hodin.Podrobnosti v infocentru Boží Dar.


1 2 3
Novinky
Aktuální počasí na Božím Daru

http://www.bozidar.cz/cs/bozi-dar/webove-kamery.htmlKontakty
Emailová adresa: zlaty.andel@seznam.cz Telefon: +420 774 650 444 Webové stránky: www.zlaty-andel.cz